Český jazyk
Pure studio

Yaana

Svůj první kurz orientálního tance jsem začala navštěvovat v roce 2008. Podvědomě jsem však začala tančit mnohem dříve. Aniž bych si to uvědomovala, už od základní školy jsem se při tanci vyjadřovala spíše boky a plynulými pohyby paží. Když mě kamarádka nadšeně vyprávěla o orientálním tanci, všechno najednou začalo dávat smysl.

Vzdělávala jsem se v pravidelných kurzech Soni Machové na Kladně, později v Praze u tanečnice Eglal. Své obzory rozšiřuji na seminářích předních českých i zahraničních lektorů (Eglal, Kathreen, Sharka, Mona, Latifah, Warda, Jillina, Louchia, Katalin Shäfer, Shereen, Osama Mimi Farag,...). V roce 2009 jsem se stala členkou kladenské taneční skupiny MeKeBa a poprvé si zkusila tančit na veřejnosti. V roce 2011 jsem přistoupila do taneční skupiny Lavanta a v roce 2013 jsem se stala spoluzakladatelkou dua Lavyaana, se kterým pravidelně vystupujeme po celé ČR.

Mojí druhou taneční vášní je španělské flamenco. Uchvacuje mne jeho živelný temperament a emoce, které ve mne při tanci či poslechu hudby vzbouzí. Nejdříve jsem ze zvědavosti navštívila semináře vyučované v Centru tance, ale krátké lekce mi brzy přestaly stačit a od roku 2011 chodím na pravidelné kurzy vedené úžasnou lektorkou a tanečnicí Lolou Karpenko.

Nyní se věnuji těmto dvoum tanečním stylům a jejich fůzi, orientálnímu flamencu. Svým studentkám se snažím předat hlavně zprávu, že není třeba se snažit přiblížit svému tanečnímu vzoru, ale vložit do svých pohybů srdce . Každý máme jiné emoce a potřebu se vyjadřovat, tudíž i náš tanec je jen náš a každý styl je ten správný. V hodinách se soustředím na plynulé propojení klasického orientálního tance s pohyby paží a držením těla typyckými pro flamenco. Dbám především na vytvoření příjemné atmosféry a aby všechny problémy a starosti zůstaly za dveřmi a my měly svůj tanec jen pro sebe.