English language
Pure studio

Lucka Podskalská

Jóga nás učí spojení našeho těla, duše a mysli. Jen věnovat tomuto cíli dostatek času a snahy a můžeme očekávat zkvalitnění naší životní cesty ve všech ohledech.

Svou životní cestu jsem spojila s jógou sice až v dospělosti, ale vděčím jí za překonání nejedné těžkosti v mém životě. A ne jen to. Věřím, že naše tělo, mysl i duše jsou propojeny a je jen na nás, do jaké míry jsme schopni tuto jednotu vnímat a využívat. Stejně jako mnoho dalších sportů a pohybových aktivit, má i jóga vliv na to, jak se chováme a hlavně na to jak se cítíme v našem životě. Jóga se tedy neodehrává pouze ve studiu, kam párkrát za týden docházíme cvičit. Asi jako většina lidí, i já jsem začínala s fyzickým cvičením, ke kterému se později přidala pranajama a nakonec i filozofie jógy. Jóga je cestou, jak rozvíjet svou fyzickou schránku, tak i duševní stránku (efektivně zlepšujeme flexibilitu, sílu, kontrolu dechu, soustředěnost, rovnováhu, zlepšení stavu všech vnitřních orgánů, detoxikace).

Jógu jsem začala praktikovat před sedmi lety a za to, že jsem u jógy zůstala, vděčím především Veronice Carmanové. U ní jsem si osvojila základy jógové praxe. Následovalo období, kdy jsem navštěvovala lekce různých lektorů a stylů a hledala svou cestu jógy. Našla jsem se v dynamičtějších stylech ashtanga vinyasa yoga a v moderních stylech flow hatha yoga, vinyasa flow yoga a prana yoga. Na tradiční hatha yogu jsem samozřejmě nezanevřela a stále je základem mých lekcí. V nich kladu důraz především na precizním technickém provedení pozic. Každá lekce je jedinečnou možností získat inspiraci pro svůj život z vlastního pohybu.

Jógové vzdělání

1. stupeň FISAF HATHA JOGA BASIC

2. stupeň FISAF HATHA JOGA INSTRUCTOR

3. stupeň: SPECIALIZACE PRÁNÁJÁMA, MUDRA, BANDHA

3. stupeň: SPECIALIZACE ASHTANGA JOGA

Karate, Tanec (8 let v taneční škole MADAT - společenské tance, flamenko prof.Krištůvková, Centrum Tance)

Vzdělání

Univerzita Karlova, Přírodovědecká fakulta

Lekce, které vedu:

  • Flow hatha yoga
  • Ashtanga vinyasa yoga
  • Jemná relaxační jóga
  • Hatha yoga
  • Prana yoga

Kromě tradičních lekcí jógy vedu lekce, které jsou kombinací prvků pilates (podle Jennifer Kreies a dalších). Jsou určené těm, kdo se chtějí protáhnout, procvičit svalstvo a zlepšit svou kondici.

Moje inspirace: Sarah Beyer, Shiva Rea, Sara Baras, Misty Copeland, Aria Alekzander, Melissa Hough, Jennifer Kries, Anjelika Krylova, Alina Kabaeva, Dashama a mnoho dalších